Czym jest hosting

Czy kupujesz browar, żeby napić się piwa?

Materiały (zasoby) publikowane w internecie muszą być najpierw gdzieś zapisane, składowane na dysku twardym. Najczęściej jest to dysk serwera gdzieś w świecie. Wyobraź sobie, że Twoje zasoby są zapisane na części dysku, który współdzielisz z innymi użytkownikami. Po prostu dzierżawisz tylko część przestrzeni dyskowej na własny użytek, zamiast kupować cały serwer. Nie trzeba kupować browaru, żeby napić się piwa — prawda? Właśnie to wydzierżawienie Tobie fragmentu dysku (przestrzeni dyskowej) jest usługą hostingu, a osoba lub firma udostępniająca jest hostem (gospodarzem). Cała infrastruktura centrum serwerowego jest zbyt droga, by na potrzeby niewielkiego serwisu internetowego ją kupować tylko na własne potrzeby.

Nasza propozycja

By zaistnieć w internecie, musisz posiadać co najmniej podstawową stronę/serwis www. Po to właśnie potrzebujesz usługi hostingu. Jesteśmy w tym zakresie usługdawcą, która — jako partner firmy KASAT — zajmuje się także świadczeniem usługi hostingu.

W naszej ofercie znajdziesz każde, odpowiadające Twoim potrzebom rozwiązanie. Korzystając z menu po prawej stronie możesz przejrzeć wszystkie pakiety i wybrać najbardziej pasujący dla Twoich potrzeb. Usługami komplementarnymi, które świadczymy są: rejestracja domen (nazw domenowych) oraz tworzenia serwisów internetowych (webmastering).

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub szczegółowej konsultacji, skontaktuj się z nami.

Zapoznaj się z naszymi pakietami hostingu »